Захистити себе: що потрібно знати жінкам під час війни

З чого починається самооборона?

Головне для самозахисту — це превентивні заходи. Спочатку необхідно зробити все, щоб захищатись не довелось. З цього починають навчання на всіх курсах самооборони:

Це стосується планування маршруту, яким ви прямуєте; обачне ставлення до незнайомців та ваша поведінка. 

Дистанція, яку ви тримаєте з іншими людьми.

Ваша психологічна підготовка. Ви маєте виглядати впевнено та спокійно. У кожній ситуації є свої нюанси, і про них нижче. 

Якщо виїжджаєте за кордон

 • Будьте уважні та пильні щодо того, з ким ви сідаєте в машину. 
 • Слідкуйте, аби на машині було позначено “Гуманітарний конвой” або “Convoi Umanitar”.
 • Намагайтеся бути у великих групах, де є діти та літні люди. 
 • Пильнуйте за своїми документами. Не передавайте паспорт в чужі руки за жодного приводу. 

Ще кілька корисних порад, аби запобігти торгівлі людьми:

 • Коли приймаєте пропозицію підвезти вас, зробіть селфі з водієм. Якщо він відмовляється, не їдьте з ним.
 • Перешліть номер машини та будь-яку інформацію про машину та водія вашій сім’ї та близьким людям. Зробіть це ДО ТОГО, як сідати в машину!
 • Уникайте стомлених водіїв!

У критичних ситуаціях 

Не приймайте рішень у стані паніки або близьких до неї станах. Панічні стани заважають тверезо оцінити ризики та прийняти зважене рішення. 

Скористуйтеся техніками заспокоєння, наприклад, налаштуйте дихання. Зробіть 5 вдохів та 5 видихів, рахуючи: “1 — вдих, 2 — видих, 3 — вдих…” і так далі. 

Якщо ви в укритті

Тримайтеся поруч із іншими жінками, заручіться взаємопідтримкою одна одної. 

В цілях самооборони не слід використовувати аерозольний перцевий балончик у приміщенні, оскільки так ви можете зашкодити ще й собі та іншим людям навколо. Проте підійдуть гелевий або струменевий перцеві балончики. 

Для того, щоб почувати себе більше в безпеці, ви можете взяти з собою свисток, щоб подати сигнал у критичний момент. 

Якщо бачите ворожих солдатів 

Допоможуть превентивні заходи: намагайтеся уникати діалогів та взаємодії з ними; місць, де вони перебувають. Тренери з самооборони радять не вступати з ними в бій, навіть якщо ви проходили курси самооборони. Тренер з жіночої самооборони Ігор Корчуков наголошував на тому, що перше, чому навчають на русах самооборони — це вміння приймати рішення: чи варто взагалі застосовувати самооборону. 

Не виходьте на вулиці в нічний час, в жодному разі не порушуйте комендантську годину! 

Як одягатися?

Перш за все, тепло та комфортно. Це може бути тактичний одяг, термобілизна. Намагайтеся уникати камуфляжного одягу, щоб вас випадково не переплутали з воєнними. 

Аби не привертати зайвої уваги, можете вбиратися у невиразні кольори: чорний, сірий, темні відтінки.

Погана ідея — складати предмети для самозахисту в сумочку. Тримайте руки в кишенях, а балончик або ключі — одразу в руці.

Що допоможе захиститись?

 • Балончик з будь-якою хімічною речовиною. Найкраще — звичайно, перцевий балончик, але не у всіх він є. Тому підійдуть  дезодорант, засіб від комарів, засіб для взуття, засіб від тарганів.
 • Ключі. Але їх потрібно правильно взяти: вони не повинні стирчати між пальцями, це може бути травматично для вас. Ефективніше буде тримати ключі, як ніж. Бийте прямо в горло, в крайньому випадку киньте зв’язкою в обличчя нападнику. 
 • Скляна пляшка. Нею можна бити просто по голові. Можна розбити “трояндочку” і використати її, як ножа.
 • Пісок або жменя чогось дрібного. Це можна кинути противнику в очі. Цього часу вистачить, щоб вдарити нападника в пах та втекти. Пакетик з сіллю або перцем можна носити з собою в кишені, але важливо, щоб ви могли швидко та однією рукою його відкрити. 

Якщо на вас напали

Якщо ви ніколи не ходили на курси самооборони, не знаєте прийомів, краще не намагатися завдати фізичної шкоди противнику. Особливо, якщо бачите, що він сильніший за вас. Подряпини та слабкі удари не по болючих точках — все це тільки ще більше розлютить нападника.

Тому захист має бути агресивним. Це має бути не один-два удари, а п’ятдесят. Цілитися потрібно в очі, горло, шию, пах. Завершати захист потрібно контратакою, а вже потім — бігти. 

Більш детально — в проекті “Бийся як дівчинка”, який зняли у Національній поліції України.

А чого краще не робити?

Не діставайте зброю, якщо не вмієте нею користуватись або дістаєте її лише для погрози. Агресор може легко її забрати та використати проти вас. 

Якщо вже ви дістали ніж, то приготуйтесь ним вбивати. Інакше не діставайте його, бо тоді ним вб’ють уже вас.

Джерело: сайт rubryka.com

1
Захистити себе: що потрібно знати жінкам під час війни

Будьте першим, хто додасть відгук.

Будь ласка, увійдіть , щоб залишити відгук
Додати до списку бажань
Зарахований: 1 студент
Лекції: 1

Блог