Пошук
  • Михайло Чорний

Бізнес-процеси: поняття та реалізація


Задається лише два слова «бізнес-процеси», два слова в яких закладений глибокий зміст і полягає він у таких поняттях як: – Впорядкованість і контрольованість – Системність і вимірність – Розмежування повноважень – Справедливість оцінки роботи – Гарантований результатЩо нам, підприємцям, дають ці поняття? Перш за все це гарантований результат досягнення стратегічної цілі здійснений маленькими контрольованими кроками. Ці маленькі кроки і є набір конкретних повторюваних дій наших працівників, які є чітко систематизованими та вимірними.

По-друге, це розмежування зон відповідальності в діях кожного працівника та спільне розуміння працівниками як робота інших залежить від їхнього результату.

По-третє, розмежування і вимірність дають нам, підприємцям та керівникам, можливість правильно оцінити результативність працівника та справедливо винагородити за результати.

У моїй практиці часто зустрічаю думку що процеси для малого бізнесу це не актуально, це хибна думка яка не дає малому бізнесу системно заробляти. Моя перша практична рекомендація по впровадженню бізнес-процесів у малому бізнесі це на самому початку шляху до процесного управління фокусування на двох процесах:

  • Процесі «генерування» клієнтів

  • Процесі якісного обслуговування клієнтів, який генерує кошти.

А вже решта бізнес-процесів будуть поступово нарощуватися як м’язи на скелеті. З чого почати? Все дуже просто…

  1. Спочатку опишіть як є, як виконують дії ваші працівники, їх послідовність.

  2. Проаналізуйте ефективність їх дій в часі та фінансовій ефективності.

  3. Вилучіть зайві, витратні процеси або процеси які дублюються чи їх результати ведуть «в нікуди», тобто їх результатом ніхто не користується.

  4. Визначте тестовий період для оцінки результатів змін, оцініть результати та прийміть подальші управлінські рішення.

У випадку виникнення складнощів – пройдіть додаткове навчання по процесах та процесному управлінню, бажано щоб це навчання було із практикою та живим спілкування із експертами у цій справі.


Олександр Білоус Віце-президент ГО Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу

8 перегляд0 коментар