Пошук
  • Владислав Пелих

Руслан Бельтюков. Еконoмічний Covid продовжується


У попередньому матеріалі я вже писав про справжні економічні причини епідемії. На даний час дуже чітко проглядається продовження економічного перерозподілу світу. І це буде розвиватись за наступним сценарієм.


Криза перш за все змушує керівників працювати у режимі жорсткої економії ресурсів. А компаній з неефективними працівниками і неефективними витратами на організацію є надзвичайно багато. Це компанії, які мають функціональну систему управління та низький рівень автоматизації процесів.


Великі та середні компанії, які мають функціональні структури управління, сподіваються на швидкий перебіг кризи та відновлення економіки. Керівники цих компаній шукають кредити з метою “пережити кризу”, а через відновлення споживання через кілька місяців ці кредити повернути. До цього їх підштовхують різного роду експерти, які прогнозують швидке подолання кризи та відновлення економіки. Справжня ціль цих експертів – це через рік підготувати до продажу банкротуючі компанії за дешевою ціною. А це неминуче відбудеться коли компанії за рахунок втрат ефективності і невідновлення споживання на ринку не зможуть розраховуватись за кредитами та змушені будуть дешево продавати контрольні пакети власності або офіційно банкротувати.


Зважаючи на глобальне падіння споживання і тенденції зростання захворюваності, криза затягнеться до кінця 2021 року. Це якраз час, необхідний для того, щоб компанії повністю “проїли” накопичений капітал та не змогли обслуговувати нові отримані кредити. Компанії, які на даний час активно кредитуються, будуть наспроможними сплачувати відсотки і тіло за кредитами уже ближче до кінця 2020 року або початку 2021 року. Отже, більшість компаній “старого формату управління” чекає криза менеджменту та переділ власності.


Для чого ж купувати “старі” та неефективні компанії? Насправді, ці компанії розвивались багато років поспіль через різноманітні схеми нарощування матеріальних ресурсів є дуже ресурсоємними. А придбати ресурси за залишковою (не ринковою) ціною у компанії, яка банкрутує є доволі привабливим економічним рішенням.


Особливо буде доводити до банкрутства компанії страх керівників звільняти працівників або змінювати структуру і стратегію компанії під час кризи, оскільки перед кризою був досить високий рівень дефіциту персоналу. І керівники досі бояться зменшувати штат і впроваджувати кардинальні зміни. Вони прийдуть до цих рішень не раніше осені-зими 2020 року, уже в той час, коли буде практично неможливо вийти зі сценарію банкрутства.


Отже, перерозподіл ринку на користь власників грошей продовжується. Гра триває і ця гра розрахована не на коротких кілька місяців, а на кілька років. Поки ми ще не бачимо усі деталі цього сценарію, але усі тенденції вказують саме на такий перебіг подій. Ринкові ціни на бізнес та ресурси (нерухомість і земля) будуть знижуватись саме за рахунок неспроможності компаній ефективно працювати і реалізовувати продукцію на спадаючих ринках. А купувати дешеві ресурси буде вигідно великим компаніям, які акумулювали кошти з метою захоплення нових територій.


Масштабна гра світового капіталу тільки розпочалась. І сценарій чітко розвивається за визначеними правилами.


Руслан Бельтюков – президент ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу


Дізнатися більше: https://uabl.org/economic_covid/

1 перегляд0 коментар