Пошук
  • Владислав Пелих

Руслан Бельтюков. Ефективність дистанційної роботи


Прочитав сьогодні статтю про те, що компанія EVO (Prom.ua, Bigl.ua, Crafta.ua, Satu.kz, Deal.by, Shafa.ua, IZI.ua) переходить на дистанційний формат роботи.


Як написано у статті: “ще в березні в компанії вважали, що старий формат роботи найефективніший. Але коли співробітники і керівництво перейшли на віддалену роботу, всі зрозуміли, що продуктивність не впала, а навіть навпаки виросла.”


Як часто я чую сотні аргументів про ефективність роботи в офісі чи про те, як протягом нарад народжуються ідеї та рішення. Але більшість керівників забувають, що вони запрошують на роботу працівників не для того, щоб вони годинами добирались до офісу і відчували себе часткою системи, а для того, щоб працівники ефективно приймали рішення та розвивали компанію та її продукти.


Наша аналітично-інформаціна агенція провела опитування працівників відділів продажу компаній. І ми отримали дуже цікаві результати. Найбільш продуктивні продавці знаходились в офісі компанії менше 15% робочого часу. А найбільша частка договорів обговорювались у ресторанах і підписувались дистанційно.


Ми забуваємо про те, що для розвитку компанії нам потрібні не працівники, а їх ефективний час виконання чітко визначених процесів. Недаремно, світові компанії переходять на 30-ти годинний тиждень або п’ятигодинний робочий день. Керівникам потрібні рішення і компетенції працівників, а не час, проведений на роботі.


Компанії, керівники яких вчасно усвідомлять, що в основі розвитку бізнесу і його заробітків є не присутність працівників в офісах і не кількість працівників, а чітке ефективне виконання процесів навченими працівниками. Коли вони зрозуміють, що оплата праці працівників має складатись із ціни за виконання процесів та цінності, яку кожний виконаний процес вкладає у кінцевий продукт та цінність підприємства для споживачів.


І дякуючи світовій кризі, народженій пандемією, ми бачимо вимушену трансформацію компаній у ефективні системи, які приносять цінність собі та суспільству замість створення ілюзій проведеного на роботі часу. Дякуючи такій трансформації, ми отримаємо розвиток компетенцій наступних поколінь, замість деградації та змученості працівників – натхнення у досягненнях. Звісно, що цій системі опиратимуться ті, хто звикли за відсутності компетенцій “розчинятись” у офісному середовищі і паразитувати на діяльності інших. Якраз вони найбільше переконують керівників очікувати швидкого відновлення економіки і не змінювати системи управління працівниками. Але світ уже змінюється. І це відбувається дуже швидко. І світова карта компаній буде теж змінюватись на користь оновлених та гнучких, замість традиційних та відсталих.


Руслан Бельтюков – президент Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу


Дізнатися більше: https://uabl.org/efficiency-of-remote-work/

4 перегляд0 коментар