Пошук
 • Михайло Чорний

Маркетинг – це здатність сказати правильні слова у потрібні вуха


“Маркетинг – це здатність  сказати правильні слова у потрібні вуха так, щоб вас правильно зрозуміли, сприйняли і прийняли”, – каже Олена Дейнека – керівник консалтингової компанії “Маркетингова практика Олени Дейнеки”, тренер Львівського центру розвитку малого бізнесу. Ми ж занотували найактуальніші маркетингові тренди на 2019 рік під час навчального модуля “Маркетингова стратегія” програми MBS у Києві:


 1. Збільшення кількості точок контакту з клієнтами.

 2. Зростання значення індивідуалізації, «живого спілкування», емоцій в спілкуванні і продажах.

 3. Взаємодія, занурення, залучення споживачів й клієнтів.

 4. Корпоративна соціальна відповідальність.

 5. Нейромаркетинг.

 6. Персональний брендинг та PR.

 7. Партнерські стосунки, крос-продажі, взаємна реклама.

 8. Контент-маркетинг (відео-маркетинг).

 9. Месенджери і чат-боти.

 10. Прозорість бізнесу (транспарентність).

 11. Штучний інтелект і машинне навчання (artificial intelіgence, machine learning).

 12. Інтернет-речей та маркетингові додатки.

 13. Великі дані (big-data).


На завершення ж ділимось корисними порадами від Олени Дейнеки щодо уникнення помилок, стереотипів, міфів в маркетинговій діяльності:

1. Інвестуйте у знання. Візьміть на озброєння концепцію навчання протягом усього життя (Lifelong learning) 2. Розробіть стратегію (концепцію, план) маркетингу. 3. Налагодьте систему маркетингових процесів. 4. Шукайте ресурси, вчіться заощаджувати, позбавляйтесь від непрофільних активів,  спеціалізуйтесь, фокусуйтесь. 5. Шукайте партнерів, інвесторів, спонсорів. 6. Виділіть і продемонструйте свої цінності, вигоди. Вивчіть бажання, очікування покупців. 7. Передайте на аутсорсинг все, що не можете робити самі.


Довідка. Master of Business Systems (MBS) – програма розроблена задля розбудови бізнесу та системної зміни мислення його власника. Детальніше про програму за посиланням:

8 перегляд0 коментар