Пошук
  • Михайло Чорний

Дмитро Пономаренко про філософію та цінності власного бренду Columbus Jewellery


Надихнувшись над створенням власного бізнесу, львів’янин Дмитро Пономаренко не збирається зупинятись, адже у молодого бренду Columbus Jewellery є власна філософія розвитку. У інтерв’ю наш випускник програми Make Business Successful Дмитро розповів з якими труднощами він стикається в бізнесі та у чому перевага чоловічих аксесуарів.


Про те, як все розпочиналось

Все почалося з того, що мені подарували запрошення на одноденний курс “Матриця успішного бізнесу”. Було дуже цікаво, інформативно та мотиваційно. Після розмови з директором школи, в принципі, довго не думав та вирішив, що треба йти на програму MBS.


Про особистісні зміни після навчання

Якщо чесно, не скажу, що я прийшов на навчання і вийшов іншою людиною, але я отримав багато знань. Чим мені ще подобається навчання? У внутрішньому  середовищі люди знайомляться між собою і це хороша та реальна можливість знайти нових клієнтів. Звичайно це не першочергове завдання за яким сюди приходять, але як фон це грає дуже важливу роль: знайомство на перервах, під кінець другого дня всі один одного вже знають, обмінюються контактами, візитками.


Про програму Make Business Successfull (MBS)

Конструктивна. Маючи такі знання та літературу – все в голові розкладається по поличкам, створює певну систему, і як наслідок формує правильний підхід. В даному випадку ще не встиг в усіх сферах застосувати здобуті знання. Потрібно більше часу аби структурувати все і поставити перед собою нові завдання. В будь-якому випадку, коли  мене запитають: “Чи варто вступати?”. То скажу “Так!”. Варто йти вчитись.


Про дві протилежні сторони: мистецька та бізнес-освіта

По-перше, все залежить від віку в якому людина починає вчитися. Якби я зараз починав вчитися то впевнений, що почерпнув би на відсотків 30-40 більше ніж після школи. Має бути певна внутрішня готовність до змін та нової інформації. В підлітковому віці ти часто не розуміє для чого це. Прийшли після школи були веселі, молоді. Малювати просто тому, що треба було малювати. Звичайно були такі собі “унікали” які з першого курсу, вимальовували шедеври. Я таким не був. Завжди ще в школі, до інституту, йшов  після відмінників.

Що дала мені мистецька освіта? По-перше бачення певної композиції. В першу чергу коли ви малюєте, ви думаєте про композицію, це так би мовити підготовчий етап до створення роботи. Так само і я, знання і вміння переношу на свою актуальну роботу. Перед тим як створити щось, мушу подумати, не тільки про композицію, а як воно буде виглядати в цілому. Крім того, що роблю браслети. Це важливо. Ми і в металі працювали  з першого курсу, це були і чеканки, і ковані вироби. Плюс різні види малювання і ліпки. Воно просто ставить руки на правильне місце.

Бізнес-освіта зовсім інша. Ми прийшли вже дорослими та свідомими людьми. Ми знаємо, що нам потрібно. В принципі це зовсім інший рівень освіти, і сприйняття того, що людина може почерпнути.Про власну справу

В нас є ювелірний магазин, а при ньому майстерня. Це сімейний бізнес. В мене батько ювелір зі стажем 25 років. Я прийшов сюди працювати після коледжу ім. Труша. Вчився на коваля. Спочатку працював просто як майстер років чотири-п’ять, потім почав освоювати 3D-моделювання на комп’ютері і вирізку на станку.  Однак в якийсь момент зрозумів, що можу робити щось своє, не схоже на інше. Спробував зробити пару чоловічих браслетів, замовив коробки, створив сторінки в соцмережах і намагався таким чином показати та продати це людям. В цей же момент я створив сайт і певне власне відгалуження від тої основної роботи, якою займаюся.


Про конкурентів

В мене багато ідей на рахунок: як розширити асортимент, додати більше категорій, по співпраці з іншими брендами, колаборація. Крім того ринок  в цьому плані не стільки насичений. На останньому модулі в нас було завдання проаналізувати конкурентів: в чому кращі вони, в чому – я. В принципі, багато не зміг згадати, буквально порахував на пальцях однієї руки. Під конкурентами я розумію серйозні бренди, в яких закладена певна філософія і сенс, професійне і смислове підгрунття.


Про філософію та цінності бізнесу

Можливо десь бізнес – це суто заробляння грошей, якщо людина купляє дешевше і продає дорожче. Хоча і тут можна себе виправдати якоюсь внутрішньою філософією. Я творча людина, і люблю наділяти змістом те, що роблю. Мені здалось це буде цікаво людям: спробувати створити подарунок для чоловіка, зі певним сенсом. Як це можна було зробити? Набагато простіше це зробити в підвісках: зобразити певний авторський дизайн, натомість складніше зробити браслет і  тут дуже велике поле для фантазії. Я тільки починаю, нам півтора року. Вчимось, пробуємо.

Бренд має назву Columbus, англійською прізвище Христофора Колумба, який  відкрив Америку. Тут і є основна філософія, яка часами надихає на подвиг – відкрити щось нове. Це якби натяк, що кожен з нас може бути таким ж відкривачем щодо себе. В нас це не дуже прийнято носити чоловікам браслети і аксесуари, але в Італії, Австрії чоловіки будь-якого віку, від школи до пенсії, носять аксесуари, родинні прикраси. Це мені сподобалось, крім того, що це гарно і естетично виглядає, це говорить, про якусь внутрішню свободу людини. Вона не сковує себе в  рамки, як інколи це прийнято в нас. Мені здається чоловічі прикраси це складне для нас формулювання, але воно має великі перспективи.


Про складнощі ведення бізнесу

Адміністративна робота, менеджмент, що тягне за собою бізнес є для мене обтяженням, але я розумію, що в будь-якому випадку мені треба в це зануритись, і вирішити це питання самому, поки є обмаль помічників.


Секрети успіху

Дуже важливо в будь-чому, це стосується, і бізнесу, і особистого життя, коли ми починаємо щось робити, бути готовим до найгіршого і найкращого результату. Як правило воно відбудеться десь посередині, але емоційно, внутрішньо треба бути готовим. Якщо взяти якісь першоджерела успіху – це зазвичай ідея, а хороші ідеї завжди приходять до відкритих людей. Наскільки людина відкрита для світу, настільки їй приходять ідеї, можливості, потрібні люди, які допоможуть організувати і втілити все в життя. Треба бути відкритим для світу, дякувати за кожну зустріч, кожну можливість і виконувати свою роботу добросовісно.
Підготувала Ольга Гординська.

Фото з особистого архіву автора.

4 перегляд0 коментар