Пошук
  • Михайло Чорний

Притча про мудрого сина-спадкоємця


У одного великого короля були три сини. Коли король став старий, він вирішив вибрати наступника на трон зі своїх синів. Так сталося, що усі сини були близнюками. Крім того, кожен з них відрізнявся мудрим серцем і хоробрістю духу. Тому вибір спадкоємця виявився зовсім непростою справою для великого короля. Після довгих роздумів король вирішив звернутися до мудрого старця. Старець і справді подав йому цікаву ідею.


Незабаром король покликав усіх своїх синів і дав кожному з них пакет цінного насіння кольорів. Після чого король сказав, що вирушає в довгу подорож. Хто з синів зможе краще зберегти насіння за час його від’їзду, той і займе трон.


Перший син вирішив сховати довірене йому насіння в надійний сейф.

Другий подумав: “Якщо закрити насіння в сейфі, вони можуть втратити схожість”. Він відправився на ринок, продав дану йому сумку насіння, вирішивши купити такі ж після повернення батька.


Третій же син пішов в королівський сад і посіяв довірене йому насіння на усі наявні клумби.


Після закінчення трьох років престарілий король повернувся. Перший син вийняв з сейфа довірене йому насіння, проте усі вони втратили схожість.


Другий син відправився на ринок, проте не зміг знайти саме таке насіння, які дав йому батько. Адже король розводив дуже рідкісний сорт.


Третій син відвів батька в королівський сад і показав йому клумби, де росли тисячі кольорів. Син сказав: “Ці квіти виросли з насіння, яке ти мені довірив. Коли вони відквітнуть, я дбайливо зберу насіння і поверну їх тобі”.


Незабаром літній король помер і третій син прийняв спадок.


Ви помітили друзі, яка мораль цієї притчі? Хто що для себе помітив?

32 перегляд0 коментар