Пошук
  • Владислав Пелих

Тайм-менеджмент - система управління часом в малому бізнесі

Для розвитку будь-якого бізнесу важливі ресурси. Чим їх більше, тим ширше простір для маневру і більший запас міцності, необхідний при зіткненні з проблемами та кризами.


Саме поняття «ресурси» включає в себе багато різнопланових елементів таких як: люди - співробітники компанії, їх кваліфікація, фінанси, кількість клієнтів, імідж і ефективність вирішення завдань. На жаль, «фонд» завжди обмежений. У реальному житті найбільше ми обмежені часом, тому від того як ми його будемо використовувати, залежить і результат нашої діяльності.


Чим менше бізнес, тим менше у нього ресурсів. Маленькі бізнеси просто не встигли їх накопичити. Вони не можуть дозволити собі роздувати штат, пропонувати неймовірні умови праці або вкладати гроші в сумнівні ідеї. Керівники фірм завжди стають перед дилемою: де можна заощадити і куди вкласти для отримання максимального ефекту.

Якщо розглядати ресурси малого бізнесу, як піраміду, в її основі завжди будуть перебувати працівники. Від їх продуктивності безпосередньо залежить прибуток компанії. І тут постає головне питання: як правильно оптимізувати наявні активи, як їх максимально ефективно використати?


Реальність така - не всі працівники однаково працездатні. Справа далеко не завжди в кваліфікації або правильної мотивації. Середньостатистичний трудівник може просто лінуватися або зловживати довірою роботодавця. Донести просту думку про те, що проблеми стосуються не тільки «вождя», а й усього «племені» вдається не часто. Практично в будь-якому колективі живе міцна віра в те, що керівник заробляє гроші тільки для себе, а працівники, з одного боку, і ні до чого. Те, що бос платить зарплату, сприймається, як належне. А думка про банкрутство компанії лякає тільки власника і двох-трьох відповідальних працівників.


Статистика нецільових витрат часу в середньостатистичної компанії лякає. Крім обіду співробітники близько трьох годин віддаються розвагам: сидять в соціальних мережах, з'ясовують, хто знову не правий, пліткують, грають в ігри або просто безтурботно хитаються по офісу. На обідню перерву йде приблизно півтори години. А ще приблизно 30 хвилин працівники присвячують перегляду вакансій. Таким чином, на виконання безпосередніх завдань залишається, в кращому випадку, 60% оплачуваного трудового дня. Для власника бізнесу це означає рівно одне: компанія може приносити на 40% більше прибутку без істотних капіталовкладень. Справа за малим - закликати до порядку персонал.


На ринку наявні оптимізатори часу та контролю за персоналом, серед них можна вибрати для себе необхідний інструмент, але це для малого бізнесу додаткові витрати.

Як же ж здешевити вирішення цієї проблеми? Існує декілька простих рекомендації в площині тайм-менеджменту.


1. Проаналізуйте дії які найбільше приносять вам прибуток. Зосередьте в часі свої зусилля та зусилля своїх працівників саме на цих задачах.

2. Проаналізуйте в який період часу кожен ваш працівник найефективніший та найактивніший. Кожна людина має свої біоритми по активності, по підвищеним розумовим здібностям, творчості та фізичній витривалості.

3. Розробіть персональні графіки роботи для кожного працівника із урахуванням результатів по пункту 2.

4. Виділяйте час на саморозвиток та розвиток персоналу, приділяйте час та увагу навчання персоналу, це підвищить їх компетенції та ефективність використання часу.

5. Перегляньте відношення до порядку проведення нарад. Максимально скоротіть їх кількість та тривалість. Готуйтеся до нарад та давайте час на підготовку до них персоналу.

6. Максимізуйте систему автоматизації постановки і контрою виконання завдань за рахунок безкоштовних або недорогих програмних комплексів які є у відкритому доступі.

7. Виділяйте час на якісний відпочинок, бо тільки людина із відновленими силами може якісно і ефективно працювати. Привчіть до цього і ваших працівників.


Пам’ятайте, не у ваших руках управління часом, у ваших руках правильне та ефективне його використання.


Автор - Олександр Білоус - Віце-президент Всеукраїнської асоціації керівників бізнесу

2 перегляд0 коментар