Пошук
  • Владислав Пелих

Руслан Бельтюков. Світ компетенцій та цінності


Світ під час кризи почав стрімко змінюватись. Ринки зазнають кризових потрясінь та усе, що було зайвим і надуманим починає поступово зникати. Кажуть, що для того, щоб виробити звичку потрібно повторювати якусь дію не менше 21-го разу.


Більше місяця вдома на карантині навчать людей цінувати власний простір та змінювати своє життя, яке проходило у більшості у пошуках та боротьбі за заробітки. Більшість людей зрозуміє, що найважливішим у житті є не кількість купленого у супермаркеті товару чи витрачених коштів на поїздки в інші країни, а спілкування з близькими та пошук справді цінного для себе.


Посади, наради та дискусії будуть відходити на другий план. Яка різниця в тому, яку посаду ти займаєш, якщо твій товар на ринку не дуже потрібний і весь ланцюжок продажу збудований на особистих переконуваннях менеджерів. Усі технології особистих продажів проходять переоцінку, бо тепер неможливо узяти клієнта за руку та подивитись в очі. А дистанційно більшість маніпулятивних технологій залишаться у минулому. Бізнес зміниться. І на перше місце вийдуть уже не вміння маніпулювати працівниками, а справжні компетенції приймати рішення.


В компаніях руйнуються вертикальні зв’язки, коли інформація поширювалась від керівників до працівників через низку посередників. Ми поступово переходимо до горизонтальних систем проектів, у яких присутні прямі контакти між керівниками компаній та працівниками проектів. На перше місце виходять алгоритми комунікацій та виконання процесів. Уже складно буде вправлятись керівникам у словесному переконанні працівників та демонструвати свою харизматичну особистість. Дистанційно це зробити щоразу складніше. Ринок переходить у наступний етап розвитку, де переважаючими є цінності і компетенції. Мені не потрібно більше шукати керівників, щоб вони зайняли посаду та користувались на ній лише минулим досвідом, мені важливо знайти керівників з гнучким мисленням, великим багажем компетенцій та вмінь. Кожне вміння буде розглядатись як окремий чинник у наймі працівника.


Тепер уже не важливо, яку посаду працівник займав на попередній роботі. Посади втрачають свою привабливість і вагу. Натомість отримують вагу компетенції. Багато говорили до кризи про автоматизацію процесів. Але автоматизація процесів можлива лише тоді, коли чітко сформовані алгоритми роботи компанії та її проектів. Щоб розробити алгоритми, потрібні досвідчені фахівці. І якщо раніше достатньо було на ринку замовити фахівців, які це зроблять, тепер це вміння потрібне усім працівникам.


Світ уже не повернеться до функцій. Світ переходить у процесну структуру алгоритмів. Звісно, що буде багато компаній та керівників, які будуть супротивлятись цьому переходу але, як показує історія, нове все одно витісняє старі методи та навики. На перше місце виходитиме цінність працівників для компаній, яка буде обраховуватись саме чіткістю виконання процесів. Так само як і ринок потребуватиме лише цінні товари та не сприйматиме зайве, так само і компанії будуть купувати не повний час працівників, а лише виконання алгоритмів з ефективними компетенціями.


Це виклик суспільству значно підвищувати свої інтелектуальні здібності і розвиватись. Інтелект та вміння його практично втілити для заробітків компанії – це перше, на що буде звертатись увага. Більшість компетенцій буде сертифікуватись. Будуть з’являтись нові стандарти компетенцій, які будуть вирішальними чинниками у резюме як керівників так і звичайних працівників. Прості примітивні дії та професії будуть поступово автоматизовуватись і зникати з ринку праці.


Персоналізація поступово буде замінюватись штучним інтелектом, здатним пропонувати людям очікувані ними рішення. Дистанціювання у роботі людей призведе до передавання уже не великої кількості інформації, а формування критеріїв інформаційного обміну та скорочення розмов. Довга розмова та дискусія тепер – це ознака низького рівня компетенцій та низького рівня в умінні приймати рішення. Процеси та алгоритми будуть в основі ринку та розвитку компаній.


Що це значить для керівників та працівників?


Це означає, що кожне ваше вміння має бути підтверджене вашою не лише роботою, але і реальним кейсами. Це означає, що ваш час будуть купувати не для повного вашого завантаження, а для отримання від вас практичних результатів, які ви можете дати своїми вміннями. Це значить що необхідно зробити аналіз ваших вмінь, їх підтвердити практичними доказами і сертифікувати бажано міжнародними сертифікатами. Світ переходить поступово у покупку вмінь. Для керівників тепер найважливішим вмінням є формувати процеси та проекти, вміння правильно розставити у процесах людей та контролювати результати їх роботи. Для керівників буде важливим вміння критично мислити і шукати нестандартні рішення. Володіти експертними навиками і дистанційно контактувати з іншими експертами. Якщо раніше можна було сподобатись, то дистанційно на перший план виходять розум та вміння спілкуватись і пропонувати правильні цінні рішення. Саме тому ми починаємо формувати в Асоціації кадровий резерв компетенцій, які можна конвертувати у реальні заробітки. Вже зараз до нас звертаються за компетенціями керівників і працівників і далі кількість таких звернень буде зростати.


Автор Руслан Бельтюков – президент ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL


Дізнатися більше: https://uabl.org/world-competencies-values/

1 перегляд0 коментар