Пошук
  • Владислав Пелих

Як створити успішний бізнес у сучасному інноваційному світі

Сьогодні лідерів ринку вважають не тих, хто має багаторічну історію успіху, дорогу нерухомість та активи, хоча вони теж не менш важливі. Лідери сучасного ринку – це ті, хто вміє змінювати методики та адаптувати свій бізнес до вимог сучасності та готовий до непередбачуваних ситуацій.


Цифрова економіка, що базуєтьс я на цифрових комп’ютерних технологіях, допомагає підвищити ефективність підприємства та конкурентну здатність. Хоча, водночас, вона більш націлена на зміну уже шаблонних та сталих стратегій та моделей управління, на реформацію комунікаційних каналів як зовнішніх, так і внутрішніх, на використання нових технологій на підприємстві. Усі ці переміни мають відбуватися через призму становлення нових пріоритетів, орієнтирів та цінностей, які беруть за основу інноваційність сучасності, стосунки із партнерами та клієнтами.


Основне у цифровій економіці це успішність компанії. Великий прорив у ринкових економічних процесах відбувся з появою таких компаній, як Amazon, Netflix. Google, Uber та Apple. До прикладу, Uber. Компанія надає сервіс перевезень, супроводу, доставки, але вони не є власниками усіх машин, що у них в обслуговуванні, а також у них відсутня ліцензія на послуги таксі. Але результат їхньої роботи є прикладом для багатьох, і не лише служб перевезень


. Їхній успіх залежить від задоволення клієнта. Саме це у них в пріоритеті, тому що без клієнтів немає логіки у підприємстві.


Фахівці корпорацій «Telstra» і «Deloitte» вважають, що для успішного просування своїх послуг підприємець має керуватися такими правилами:

- інвестувати у нові ділові моделі, а не працювати за старими;

- цінують стосунки зі своїм клієнтом;

- швидкі та оперативні;

- вміють розрізняти, хто є дійсним конкурентом;

- інвестиції талантів є важливим у їхній діяльності.


В умовах цифрової економіки важливим фактором розвитку бізнесу є Інтернет. Клієнт може бути у будь-якому куточку світу, тому важливо, щоб ви були доступні 24/7. І золотим ключем до цієї скриньки Пандори є соціальні мережі. Ви маєте розвивати свій бізнес і у інформаційному просторі, і у естетичному, щоб клієнтів це приваблювало.

Із новими технологіями клієнт все більше стає вибагливим. Він хоче, щоб все було простіше. У декілька кліків замовити їжу, викликати таксі, отримати відразу суму розрахунку, оплачувати покупки онлайн, не виходячи ти з дому купувати усе – від продуктів до техніки. Соціальні мережі це, наче зворотній зв'язок із людьми, заради яких ви маєте розвиватися, і, які приносять вам прибуток. Чим простіше та доступніше, тим привабливіше.


Важливим аспектом розвитку бізнесу у сучасних умовах це реклама. Не просто у фахових і глянцевих журналах, але у соціальних мережах, у людей-інфлюенсерів та навіть у фільмах чи програмах. Якщо глядач побачить, що герої їздять на Uber, то відповідно до цього і сам захоче скористатися цією послугою. Те ж саме працює і з салонами краси, ресторанами, спортивними комплексами, їжею, одягом та навіть простою водою. Головне вміти зацікавити бут ина слуху і раціонально вкладати у рекламу.


Також, щоб ваші послуги набули поширення потрібно думати над зовнішнім виглядом. Ребрендинг є важливим і потрібним. Це може бути зміна упаковки, концепції, послуг, лейблу чи навпаки додавання чогось нового слідуючи вимогам ваших клієнтів. Є те, що актуальне зараз. Воно могло бути актуальним і коли, а, можливо, ні. Але ваша увага має бути зосереджена на зараз.


Цифрова економіка допомагає віднайти бізнесу ось це «ЗАРАЗ», але вчить також у дивитися у майбутнє. Розуміти, що тенденції змінюються і бути до цього готовим. Чим краще ви продемонструєте свій виклик інноваціям, тим більше клієнтів у вас будуть. Саме вони допомагають вам з доходом та успіхом. Враховуйте скарги та пропозиції. Розцінюйте це як розвиток вашого бізнесу та можливість виходу бізнесу на лідерські позиції ринку.

68 перегляд0 коментар